LinkedinTwitter
Nieuws > Nieuwe betaalmoraal is onderweg!
Nieuwe betaalmoraal is onderweg!

Een bekend probleem voor menig ondernemer: het op tijd betaald krijgen van de facturen. Of u nu een betalingstermijn van 8, 14 of 30 dagen afspreekt, de klant betaalt alleen wanneer het hem uitkomt. Dat leidt niet alleen tot irritatie, maar kan er ook voor zorgen dat uw liquiditeit onder druk komt te staan, dat u uw eigen openstaande facturen niet tijdig kunt voldoen of dat u een project niet kunt financieren.

De smoezen komen u ongetwijfeld bekend voor. ‘Het geld is onderweg, hoor.’ ‘Sorry, maar de boekhouder is op vakantie.’ ‘Betalen binnen één week? We hadden toch één maand afgesproken?’ En zo houdt half ondernemend Nederland elkaar in de houdgreep.

Maar er is hoop, uit Europa nota bene. De EU-lidstaten hebben afgelopen maand een bindend besluit genomen, dat bedoeld is om de betaalmoraal bij bedrijven te verbeteren. Volgens de nieuwe regels moeten bedrijven binnen 30 dagen na factuurdatum betalen (er zijn natuurlijk weer uitzonderingen). Doet men dat niet, dan is een boeterente van 8% verschuldigd, plus een onkostenvergoeding van 40 euro. Einde discussie. Een prettig vooruitzicht, nietwaar?

Alleen één klein minpuntje: de lidstaten krijgen TWEE jaar de tijd om de nieuwe regels om te bouwen tot interne wetgeving. Nog even doorsteggelen dus. Laten we hopen dat de overheid zelf alvast het goede voorbeeld geeft door vanaf nu al haar facturen binnen 30 dagen te voldoen.

 
De SGH Groep. Een krachtige formule.

De SGH Groep: tien regionale specialisten, één loket met landelijke dekking. Voor een compleet pakket aan diensten op het gebied van incasso, juridische dienstverlening en debiteurenbeheer.